Xalqaro hamkorlik yo‘lida navbatdagi qadam
Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida Germaniyaning Xalqaro huquqiy hamkorlik jamg‘armasi (IRZ) vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda Institut direktori Y. Kanyazov va IRZning Markaziy Osiyo bo‘yicha hududiy rahbari S. Hayri ishtirok etdi. Tomonlar ikkiyoqlama hamkorlik istiqbollari, ilmiy-uslubiy faoliyatda o‘zaro tajriba almashinuvi hamda qo‘shma loyihalarni yo‘lga qo‘yish masalalarini muhokama qildilar.
Uchrashuv ochiq va konstruktiv muhitda o‘tdi. Hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga kelishib olindi.

Очередной шаг на пути международного сотрудничества
В Институте переподготовки и повышения квалификации юридических кадров состоялась встреча с представителями Германского фонда международного правового сотрудничества (IRZ).
В данной встрече приняли участие директор Института E. Каньязов и региональный руководитель IRZ по Центральной Азии С. Хайри. Стороны обсудили перспективы двустороннего сотрудничества, обмен опытом в научно-методической деятельности и организацию совместных проектов.
Встреча прошла в открытой и конструктивной атмосфере. Была достигнута договоренность о дальнейшем укреплении партнерских связей.