"LEGAL FRAMEWORK FOR THE ACTIVITIES OF NON-GOVERNMENTAL NON-PROFIT ORGANIZATIONS" A TRAINING SEMINAR ON "LEGAL FRAMEWORK FOR THE ACTIVITIES OF NON-GOVERNMENTAL NON-PROFIT ORGANIZATIONS" WAS ORGANIZED. More
“Overview of legal education in Germany: case solving and practice orientation - the key points of modern legal training” On October 17 of this year, a training seminar was organized for a group of trainees from among advocates undertaking continuous professional development courses at the Lawyers’ Training Center .. More
• 2607
“Activities of the Lawyers’ Training Center: Problems and Solutions” On October 17, 2022, a training seminar was organized at the Lawyers’ Training Center for the management and employees of the Institute for Advanced Training of the Ministry of Internal Affairs .. More
• 3037
"Be honored, my mother tongue" On the occasion of the “Uzbek Language Holiday”, the Lawyers' Training Center together with the Republican Center for Spirituality and Enlightenment, organized a cultural and educational e.. More