ЮНИCEФнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси вакиллари ўртасида учрашув ташкил этилди
Адлия вазирлиги қошидаги Юристлар малакасини ошириш маркази ҳамда  ЮНИCEФнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси вакиллари ўртасида учрашув ташкил этилди.
Учрашувдан  мақсад  Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ва ЮНИСEФнинг Ўзбекистон Республикасидаги ваколатхонаси ўртасида 2024–2025-йилларга мўлжалланган иш режасининг Марказга тегишли бандларини биргаликда амалга оширилиши юзасидан музокара олиб боришдан иборат.
Тадбирда Юристлар малакасини ошириш маркази директори Й.Канязов, Халқаро ҳамкорлик бўлими бошлиғи Ш.Абдуллаева, бош мутахассис О.Исматов ҳамда  ЮНИСEФнинг Ўзбекистон Республикасидаги ваколатхонаси вакиллари  А.Людеке ва С.Ахаевалар иштирок этишди.
Томонлар истиқболдаги қўшма тадбирлар, бола ҳуқуқларини ҳимоя қилиш ҳамда ушбу соҳада фаолият юритувчи юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш жараёнини янада ривожлантириш  бўйича келишиб олишди.

Организована встреча с представителями представительства ЮНИСЕФ в Узбекистане
Состоялась встреча между представителями Центра повышения квалификации юристов при Министерстве юстиции и представительства ЮНИСЕФ в Узбекистане.
Целью встречи являлось проведение переговоров по совместной реализации пунктов плана работы на 2024-2025 годы, касающихся Центра, между Министерством юстиции Республики Узбекистан и представительством ЮНИСЕФ в Республике Узбекистан.
В мероприятии приняли участие директор Центра повышения квалификации юристов Е.Каньязов, начальник отдела международного сотрудничества Ш.Абдуллаева, главный специалист О.Исматов, а также представители представительства ЮНИСЕФ в Республике Узбекистан А.Людеке и С.Ахаева.
Стороны договорились о перспективных совместных мероприятиях, дальнейшем развитии процесса защиты прав ребенка, а также переподготовки и повышения квалификации юридических кадров, осуществляющих деятельность в данной сфере.