Мазкур ўқув сафарида 23 нафардан иборат нотариуслар делегацияси Япония давлатига юборилди. Гуруҳ раҳбари сифатида Юристлар малакасини ошириш маркази директор ўринбосари Кенжа Исламов кузатиб бормоқда.
Ушбу тадбирни ташкил этишдан мақсад - Марказнинг илмий академик алоқаларини кенгайтириш, ўзаро манфаатли ҳамкорлик муносабатларини ривожлантириш ҳамда ходимларнинг малакасини оширишни амалга оширишдан иборат.
Ташриф давомида Япония адлия ва нотариат тизими билан яқиндан танишиш, Япония нотариуслари билан тажриба алмашиш, Япония Адлия вазирлиги ҳузуридаги илмий-тадқиқот ва таълим институти етакчи ўқитувчиларининг маърузаларини ўтказиш, Институт фаолияти ва ходимлари билан учрашиш, Япония Адлия вазирлигига, Япония нотариуслар Миллий Ассоциасиясига ва нотариал идорага ташрифлар режалаштирилган.
Маълумот учун - жорий йилнинг 18 май куни “Tashkent Law Spring”III  халқаро юридик форуми доирасида Юристлар малакасини ошириш маркази ва Япония Адлия вазирлигининг илмий-тадқиқот ва таълим институти ўртасида 2023-2025 йилларга мўлжалланган "Ҳамкорлик дастури"ни имзоланиш маросими бўлиб ўтди.

Стартовала учебная практика в Японии
17-24 ноября текущего года в Японии была организована обучающая практика для аудитории, состоящей из сотрудников Центра и нотариусов Узбекистана.
В эту образовательную поездку в Японию была отправлена   делегация из 23 нотариусов. В качестве руководителя группы следует Кенжа Исламов, заместитель директора Центра повышения квалификации юристов.
Целью организации данного мероприятия является расширение научных и академических связей Центра, развитие взаимовыгодных отношений сотрудничества и повышение квалификации сотрудников.
В ходе визита запланировано ознакомление с японской системой правосудия и нотариата, обмен опытом с японскими нотариусами, проведение лекции ведущих преподавателей Научно-образовательного института при Министерстве юстиции Японии, ознакомление с деятельностью и сотрудниками института, посещение Министерства юстиции Японии запланированы визиты  в Национальную ассоциацию нотариусов Японии.
Для информации – 18 мая т.г. в рамках III международно-правового форума «Tashkent Law Spring» состоялась церемония подписания «Программы сотрудничества» на 2023-2025 годы между Центром повышения квалификации юристов и Научно-исследовательским и образовательным институтом Министерства юстиции Японии.