Dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi Ilmiy kengashning navbatdagi yig‘ilishida Akademiya tayanch doktoranti Shohjahon Jumayevning 12.00.07 – “Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Qonunlar ijrosi ustidan prokuror tekshiruvlari: nazariya va amaliyot” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Tadqiqot doirasida Qonunlar ijrosi ustidan prokuror tekshiruvlarini o‘tkazishni takomillashtirish bilan bog‘liq nazariy qoidalar va amaliy tavsiyalar ishlab chiqilgan.
Dissertatsiya himoyasi natijasiga ko‘ra, Kengash a’zolari tomonidan tadqiqotchi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun loyiq deb topildi.
Institut jamoasi Jumayev Shohjahon Begimqul o‘g‘lini dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilganligi bilan tabriklaydi va kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi!

Состоялась защита диссертации
На очередном заседании Научного совета при Академии правоохранительной деятельности Республики Узбекистан состоялась защита диссертации базового докторанта Академии Шохжахона Джумаева, подготовленной на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам по специальности 12.00.07 – «Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура» на тему «Прокурорские проверки исполнения законов: теория и практика».
В рамках исследования были разработаны теоретические положения и практические рекомендации, направленные на совершенствование проведения прокурорских проверок исполнения законов.
По итогам защиты диссертации члены Научного совета признали соискателя достойным присуждения ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам.
Коллектив Института поздравляет Джумаева Шохжахона Бегимкул угли с успешной защитой диссертации и желает ему больших успехов в дальнейшей научной и профессиональной деятельности!