Самарқандда очиқ мулоқот ва ҳамкорлик
Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти директори Есемурат Канязовнинг Самарқанд вилоят адлия бошқармасига ташрифи давомида тизим ходимлари билан очиқ ва самимий мулоқотларга бой учрашувлар бўлиб ўтди.
Жумладан, ташриф Самарқанд шаҳар ва туман адлия бўлимлари, шунингдек, Давлат хизматлари маркази фаолияти билан танишишдан бошланди. Ходимларнинг билим даражасини оширишга қаратилган масофавий ўқув курслари, шунингдек, mk.uzmarkaz.uz платформасининг амалиётда қўлланилиши юзасидан фикр ва мулоҳазалар ўрганилди.
Шундан сўнг, вилоят адлия бошқармасида бўлиб ўтган учрашувда таълим жараёнларини рақамлаштириш, назария ва амалиётни ўзаро уйғунлаштириш масалалари муҳокама қилинди. Шунингдек, мавжуд муаммолар ва уларнинг ечимлари юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув давомида ходимлар томонидан илгари сурилган таклиф ва мулоҳазалар асосида амалий тавсиялар ишлаб чиқилди. Мазкур ташриф Институт билан адлия органлари ўртасидаги ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқишга хизмат қилади.

Открытый диалог и сотрудничество в Самарканде
В рамках визита в Самаркандское областное управление юстиции директор Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров Есемурат Канязов провел ряд открытых и содержательных встреч с сотрудниками системы.
Визит начался с ознакомления с деятельностью городских и районных отделов юстиции, а также центров государственных услуг. Были обсуждены вопросы внедрения дистанционных обучающих курсов, направленных на повышение квалификации сотрудников, а также практика применения цифровой платформы mk.uzmarkaz.uz.
Далее, в рамках встречи в областном управлении юстиции, были рассмотрены вопросы цифровизации образовательного процесса и интеграции теоретических знаний с практикой. Особое внимание было уделено имеющимся проблемам и возможным путям их решения.
На основе предложений и замечаний, высказанных сотрудниками, были разработаны практические рекомендации. Настоящий визит послужит новым этапом в развитии сотрудничества между Институтом и органами юстиции.