“Yilning eng faol yosh xodimi” ko‘rik-tanlovining respublika bosqichi yakunlandi
Adliya vazirligida adliya organlari va muassasalarida faoliyat yuritayotgan yosh xodimlar o‘rtasida o‘tkazilgan “Yilning eng faol yosh xodimi” ko‘rik-tanlovining respublika bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovda hududiy (saralash) bosqichlarda munosib natija ko‘rsatgan eng faol yosh xodimlar o‘zaro bilim, kasbiy mahorat, tahliliy fikrlash, tashabbuskorlik va liderlik salohiyatini namoyon etdi.
Tanlovning ochilish marosimida so‘zga chiqqan adliya vaziri o‘rinbosari Mirjalol Allakuliyev yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning kasbiy va shaxsiy rivojlanishi uchun yaratilayotgan imkoniyatlar haqida to‘xtalib, bunday tanlovlar adliya tizimining ertangi rivoji uchun munosib kadrlar zaxirasini shakllantirishda muhim o‘rin tutishini ta’kidladi.
Qizg‘in va murosasiz bahslarga boy o‘tgan tanlov yakunida hakamlar hay’ati qaroriga ko‘ra eng yuqori natijalarni qayd etgan ishtirokchilar g‘olib deb topildi hamda tantanali ravishda taqdirlandi.
Natijalar:
1-o‘rin — SULAYMONOV Shuhrat To‘lqin o‘g‘li (Jizzax viloyati)
2-o‘rin — SHOYADBEKOV Shaxbozbek Shuxratbek o‘g‘li ("Adolat" MHAM)
3-o‘rin — YUSUPOVA Faringiz O‘ktam qizi (Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti)
Mazkur tanlov yosh xodimlarning kasbiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish, ularni yangi g‘oya va tashabbuslarga ruhlantirish hamda adliya tizimida faol, fidoyi va malakali kadrlar safini yanada kengaytirishga xizmat qiladi.

Завершился республиканский этап конкурса «Самый активный молодой сотрудник года»
В Министерстве юстиции состоялся республиканский этап конкурса «Самый активный молодой сотрудник года» среди молодых сотрудников органов и учреждений юстиции.
В конкурсе приняли участие наиболее активные молодые сотрудники, показавшие высокие результаты на территориальных (отборочных) этапах. Участники продемонстрировали свои знания, профессиональное мастерство, аналитическое мышление, инициативность и лидерские качества.
На церемонии открытия конкурса заместитель министра юстиции Миржалол Аллакулиев отметил, что в системе юстиции создаются широкие возможности для поддержки молодых сотрудников, их профессионального и личностного развития. Он подчеркнул, что подобные конкурсы играют важную роль в формировании достойного кадрового резерва для дальнейшего развития системы юстиции.
По итогам напряжённой и насыщенной конкурсной программы решением жюри победителями были признаны участники, показавшие наилучшие результаты, и торжественно награждены.
Результаты конкурса:
1 место — Сулаймонов Шухрат Тулкин угли (Джизакская область)
2 место — Шоядбеков Шахбозбек Шухратбек угли («Адолат» МХАМ)
3 место — Юсупова Фарингиз Уктам кизи (Институт переподготовки и повышения квалификации юридических кадров)
Данный конкурс способствует раскрытию профессионального потенциала молодых сотрудников, вдохновляет их на новые идеи и инициативы, а также содействует дальнейшему укреплению кадрового потенциала системы юстиции.