Шахсга доир маълумотларни ҳимоя қилиш бўйича семинар-тренинг ташкил этилди
Юристлар малакасини ошириш маркази ва Германиянинг Конрад Аденауер номидаги жамғармасининг “Осиёда Қонун устуворлиги” дастури (Сингапур) ҳамкорлигида жорий йилнинг 16-17 январ кунлари "Олмос" конвенсион марказида ташкил этилган “Давлат органларида маълумотлар билан ишлашда шахсга доир маълумотларни ҳимоя қилиниши ва махфийлиги ҳуқуқини таъминланиши” мавзусидаги семинар-тренинг ўз ишини якунлади.
Хорижий ва миллий экспертлар иштирокида Юристлар малакасини ошириш маркази, ТДЮ ҳузуридаги юридик кадрларни халқаро стандартлар бўйича профессионал ўқитиш маркази, Персоналлаштириш агентлиги ҳамда Ўзархив агентлиги ходимлари учун амалий машғулотлар давомида давлат органларида шахсий маълумотлар билан ишлаш, шахсга доир маълумотларни ҳимоя қилишни ҳуқуқий тартибга солишнинг эволюцияси ва бу борада халқаро тажрибалар ҳамда замонавий ёндашувлар каби қатор мавзуларда маърузалар ташкил этилди.
Маърузалар қизиқарли савол-жавоблар ва интерактив машғулотлар билан бойитилган бўлиб, иштирокчилар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди ҳамда ҳаётий тажрибалари билан ўртоқлашиш имкониятига эга бўлдилар.

Организован семинар-тренинг по защите персональных данных
Семинар-тренинг на тему "Обеспечение права на защиту и конфиденциальность персональных данных при работе с информацией в государственных органах," организованный Центром повышения квалификации юристов совместно с программой "Верховенство закона в Азии" Фонда имени Конрада Аденауэра (Сингапур), завершил свою работу. Мероприятие проходило 16-17 января текущего года в Конвенционном центре "Олмос."
В ходе практических занятий для сотрудников Центра повышения квалификации юристов, Центра профессионального обучения юридических кадров по международным стандартам при ТГЮУ, Агентства по развитию персонализации и Агентства "Узархив" с участием зарубежных и отечественных экспертов были организованы лекции по ряду тем, таких как работа с персональными данными в государственных органах, эволюция правового регулирования защиты персональных данных, а также международный опыт и современные подходы в этой области.
Лекции сопровождались интересными вопросами и ответами, а также интерактивными занятиями. Участники получили ответы на интересующие их вопросы и имели возможность поделиться своим жизненным опытом.