Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги ҳамда ОАВ вакилларининг интеллектуал мулкни ҳуқуқий ҳимоя қилишга оид назарий билимлари оширилмоқда
24.01.2024 4657
Юристлар малакасини ошириш марказида «Интеллектуал мулкни ҳуқуқий ҳимоя қилишга ихтисослашган журналистларнинг малакасини ошириш» бўйича қисқа муддатли ўқув курси бошланди.
Машғулотларда интеллектуал мулкни ҳуқуқий ҳимоя қилишга ихтисослашган журналистларга турдош ҳуқуқларнинг ўзига хос жиҳатлари, мақола ва интервьюга бўлган муаллифлик ҳуқуқи, муаллифлик ҳуқуқи бузилишининг таҳлили, журналистикада муаллифлик ҳуқуқи объектлари, бошқа муаллифларнинг асарларини ОАВ орқали узатишнинг ҳуқуқий асослари бўйича касбий кўникмалар шакллантирилмоқда.

Агентство информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан и представители средств массовой информации повышают свои теоретические знания в области правовой охраны интеллектуальной собственности
24.01.2024 4718
В Центре повышения квалификации юристов стартовал краткосрочный учебный курс «Подготовка журналистов, специализирующихся в области правовой защиты интеллектуальной собственности».
В ходе обучения журналисты, специализирующиеся на правовой охране интеллектуальной собственности обучаются конкретным аспектам прав, авторскому праву на статьи и интервью, анализу нарушений авторских прав, объектам авторского права в журналистике, правовым основам передачи произведений других авторов через средства массовой информации.
Наши курсы проводятся при участии профессоров-преподавателей Центра и также практикующими специалистами